Lamda Analitik Sistemler, XRF, ICP-OES, numune hazırlık sistemleri ve özel uygulamaların geliştirilmesi konusunda çimento, madencilik, metal, metal kaplama, gübre, petrokimya ve elektronik endüstrileri ile satış ve satış sonrası destek alanında faaliyet göstermektedir. Faaliyet alanımıza ilişkin özet bilgiler;

  • Türkiye’deki tek yetkili temsilcisi olduğumuz, Amerikan menşeili Bowman Analytics markasının geliştirdiği XRF'ler ile kaplama kalınlığı, kaplama banyonu ve değerli metal analizlerinin yanı sıra elektrik-elektronik endüstrisinin sıklıkla ihtiyaç duyduğu RoHS analizleri kapsamında yüksek hassasiyetli çözümler sunmaktayız.
  • Türkiye’deki tek yetkili temsilcisi olduğumuz Amerikan menşeili TSP ürünleri ile Spectro, Agilent - Varian, Thermo, Perkin Elmer, Analytik Jena, Shimadzu ve Horiba/Jobin-Yvon marka ICP cihazlarının torch, nebulizer, spray chamber ve peristaltic pump tubing’lerini orijinal ürün performansıyla ve rekabetçi fiyatlarla sağlamaktayız. 
  • Spectro marka XRF ve ICP-OES sistemlerinin servis, yedek parça ve uygulamaları konusunda, şimdiye kadar edindiğimiz tecrübeler ile uzman çözümler sunuyoruz. Arıza çözümü, x-ışın tüpü ve jeneratör tedariği, ICP ve Arc-Spark cihazları için oxisorb, servis-bakım anlaşmaları, uzaktan destek hizmetleri gibi bir çok ürünle yanınızdayız !
  • Türkiye yetkili temsilcilerinden olduğumuz, dünyanın önde gelen standart üreticilerinden LGC’nin sertifikalı standart numuneleri (CRM), doğrulama ve validasyon numuneleri portföyümüzde bulunmaktadır.
  • Spectro, Rigaku, Panalytical, Thermo ARL, Bruker marka ED-WD XRF sistemlerinin x-ışın tüpleri ve x-ışınları tekniği ile çalışan endüstriyel ve tıbbi sistemlerinin x-ışın kaynakları portföyümüzde bulunmaktadır.